Przejdź do treści
11°CPowietrze: bardzo dobre środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 07:10 · zachód 17:59
reklama
Sprawy w Sejmie

Głosowanie proceduralne dotyczące druku nr 2847

31.07.2026 10:43, 63. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 9

Wynik głosowania

Przyjęte wniosek o skrócenie terminu, o którym mowa w art. 54 ust. 5 regulaminu Sejmu w sprawie sprawozdania z druku nr 2847

Za głosowało 439 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
439 99,3%
Przeciw
3 0,7%
Wstrzymało się
0 0,0%
Nie głosowało
18

Procenty liczone od 442 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Pleszew

Za 10

Nie głosowali 2

Posłowie związani z miastem Pleszew

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz niektórych innych ustaw

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 2847

projekt dotyczy wprowadzenia nowej formy opieki - punkt opieki dziennej; wprowadzenia nowych uprawnień dla osób pracujących z najmłodszymi dziećmi (w tym m.in.: płatny czas na podnoszenie kwalifikacji zawodowych; 33-procentowa ulga na przejazdy publicznym transportem zbiorowym); nowe wymagania...

Sprawozdawca: Dorota Marek

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156154002
PiS147140007
Rozwój Plus4037102
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2121000
Konfederacja1611203
Centrum1515000
Polska 20501514001
niezrzeszeni77000
Demokracja Bezpośrednia42002
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej33000

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 19:05; głosowanie pobrane: 14.09.2026 17:06