Zakończyła się kolejna edycja niezwykłych lekcji wf z Moniką Pyrek. Dzieci chcą ćwiczyć, wystarczy je zainteresować
Ostatnie zajęcia z tego cyklu odbyły się w zachodniopomorskim Karlinie, a udział w nich wzięło trzystu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Karlinie oraz wszystkich innych szkół na terenie gminy – z Karwina, Karścina i Daszewa.
Bardzo się cieszę, że mogliśmy zorganizować te fantastyczne zajęcia dla dzieci. Widać było, że doskonale się bawili, a przede wszystkim byli aktywni i budowali zdrowe nawyki – mówił Piotr Woś, zastępca burmistrza Karlina.
Uczniowie pytani o najlepsze stacje najczęściej wymieniali wspinaczkę i wioślarstwo.
Ale nie tylko, bo podobała się też koszykówka, a równie często dzieci mówiły o biegach i przeciąganiu liny. U nas każdy może znaleźć coś dla siebie i to jest bardzo cenne, bo pokazujemy dzieciom bardzo wiele różnych sportów, często im nieznanych – powiedziała Monika Pyrek.
Ile z siebie dałam? Wiadomo, ponad sto procent! To była super zabawa i chciałabym mieć taki wf częściej! Kiedy znowu przyjedziecie do Karlina? – pytała Monikę Pyrek Zuzia z klasy V ze SP w Karlinie.
To naprawdę świetna inicjatywa. Bardzo długo czekaliśmy na przyjazd fundacji i bardzo się cieszę, że udało nam się wreszcie ściągnąć Monikę Pyrek z zespołem do naszego małego Karlina – dodała Beata Pawlik, dyrektor szkoły w Karlinie.
Na jesiennej trasie „KINDER Joy of moving Alternatywnych Lekcji WF” było osiem miejscowości w czterech województwach – Myślenice i Zielonki w Małopolsce, Czerwionka-Leszczyny na Śląsku, Prudnik, Głubczyce i Kędzierzyn-Koźle na Opolszczyźnie oraz Kołobrzeg i Karlino w Zachodniopomorskiem.
Akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu. Nieprzypadkowo hasłem KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości” – mówiła Pyrek.
Partnerem tytularnym programu jest Ferrero, a zajęcia dofinansowane były z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wspierane przez miasta i gminy goszczące lekcje. Honorowy patronat nad programem objęły Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski, a partnerem motoryzacyjnym jest marka Ssang Yong.