17 wrzesień 2019

Dwóch mieszkańców Kalisza odpowie za kradzieże i uszkodzenie mienia

fot. KPP Pleszew
Dwóch mieszkańców Kalisza w wieku 26 i 28 lat odpowie za kradzież katalizatorów, tłumików i emblematów oraz lamp od samochodów marki Porsche. Do kradzieży doszło na terenie zakładu mechaniki pojazdowej w gminie Gołuchów. Mężczyźni, swoim zachowaniem wyrządzili straty w wysokości 17 tysięcy złotych. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
REKLAMA

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do pleszewskiej komendy w środę 11 września. Nieznani wtedy sprawcy w nocy ok. godziny 1.30 ukradli z terenu zakładu mechaniki pojazdowej trzy katalizatory i tłumik. Do zdarzenia doszło w Kościelnej Wsi. Właściciel wycenił straty na kwotę 11 tysięcy złotych.

Tego samego dnia ok. godz. 3.00 kaliscy policjanci na jednej z ulic miasta zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód marki Mercedes. Autem kierował 26-letni mieszkaniec Kalisza. Pasażerem pojazdu był jego 28-letni kolega. Mundurowi w bagażniku mercedesa ujawnili katalizatory. Mężczyźni nie potrafili logicznie wyjaśnić skąd te przedmioty pochodzą. Jak się okazało, były to rzeczy skradzione z terenu firmy w Kościelnej Wsi. Obaj kaliszanie zostali przewiezieni do pleszewskiej komendy, a następnie osadzeni w policyjnym areszcie.

W trakcie wykonywania czynności procesowych pleszewscy policjanci ustalili, że ci sami mężczyźni dwa miesiące wcześniej z tego samego miejsca ukradli trzy emblematy i lampę od samochodów marki Porsche, a także uszkodzili przedni zderzak w jednym z pojazdów. Swoim zachowaniem wyrządzili wtedy straty na łączną kwotę 6 tysięcy złotych.

Obaj mieszkańcy Kalisza byli notowali w policyjnych kartotekach. Odpowiedzialni są min. za kradzieże, posiadanie narkotyków i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

26 i 28 latek usłyszeli trzy zarzuty dotyczące kradzieży i uszkodzenia mienia, do których się przyznali. Młodszy z nich dodatkowo usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu. Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pleszewie

kiedy
2020-02-10 19:00
miejsce
Hala widowiskowo-sportowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-08 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury, Dobrzyca,...
wstęp biletowany